Amigo

Amigo

L-2-HGA/HC-geneticky CLEAR

Výstavy:

 • VN2 - 5.2.2012 DUO CACIB mezinárodní výstava psů Brno, třída dorostu, rozhodčí MvDr. S.Bučko
  posudek: 7měs. pejsek, jemnější kostry, přiměřeně mohutná hlava, správný skus, korektní úhlení, hezký pohyb
 • V - 28.4.2012 XIII.Pojizerská výstava psů Mladá Boleslav, klubová výstava, třída mladých, rozhodčí MvDr. P.Seman
  posudek: mladý pes ve vývoji, správná síla kostry, hlava dobrých parametrů, jemnější hlava, vysoko nasazené velké ucho, plynulá toplinie, správné zaúhlení, volný paralerní pohyb, výborně předveden :)
 • VD - 3.11.2012 MVP Letňany, třída mladých, rozhodčí, J.Volšická
  posudek: rok a půl letý pes, tmavý, správného formátu, doposud utvářející se hlava, tmavé oko, nůžkový skus, zatím užší čenichová partie, správná síla kostry, pěkná hřbetní partie, v pohybu volnější lokty, korektní pohyb pánevních končetin, výborná kvalita srsti
 • VG - 27.4.2013 XIV. Pojizerská výstava psů Mladá Boleslav, klubová výstava, mezitřída, rozhodčí Bill Asker, foto z výstavy ZDE
  posudek: good head shape, good mouth, good angulation in front, good topline, ample spring of ribs, good bend of stifle
  (dobrý tvar hlavy, dobrá tlama, správné úhlení předních končetin, správná horní linie, prostorné klenutí žeber, dobrá kolena v ohybu)

Zkoušky a soutěže:

 • vstupní testy canisterapeutického týmu - splněno 26.4.2012
 • zkoušky na terapeutického psa - 1.7. až 6.7.2012 (splněno na plný počet bodů) fotky
 • 3. místo na Staff Bull Show ve Wall Climbing - 225 cm, 13.10.2012 fotky

Povaha:

Amíček je úžasný, hodný a velmi mazlivý pejsek. Stále nám doma leží na klíně a chce se tulit. S jinými pejsky vychází skvěle a je také velmi poslušný. Má velikou chuť pracovat a díky tomu jsme ho naučili i skvěle aportovat. Narozdíl od Panchy neměl totiž o aport vůbec žádný zájem. Nyní přinese i podá vše co mu řekneme a rád chytá míčky i talíř. Je to hlavně úžásný skokan, což se projevilo jeho výborným umístěním na Staff bull show. Na výstavách je také velmi poslušný a vždy se předvádí skvěle. Nicméně ho výstavy moc nebaví jelikož je velmi akční a stále musí být v pohybu. Amigo nebude nikdy v tzv. výstavní kondici, nemá žádný podkožní tuk a jeho postava je spíše atletická a svalnatá. Snažíme se ho "vykrmit", ale vzhledem k jeho aktivitám je to nemožné :) 
Amigo je také skvělý terapeutický pes a děti má velmi rád. Stále vyhledává jejich kontakt a je velmi trpělivý a něžný. Práce s ním je pro mě radostí a také mě velmi těší, že je Amigo oblíbený nejen u nás doma, ale také mezi dětmi a rodiči u nás v práci :) 

Exteriér:

 • Kohoutková výška: 39 cm
 • Váha: 16 kg

Popis psa (výběr z posudkových listů):

Amigo svou výškou i váhou plně odpovídá standardu plemene SBT. Má černou barvu s lehkým žíháním, bez bílých znaků. Má správnou sílu kostry, správného formátu. Hlava dobrých parametrů, vysoko nasazené a správně složené ucho, velmi tmavé oko. Čelisti silné, skus nůžkový (plnochrupý), užší čenichová partie. Správné zaúhlení předních končetin, prostorné klenutí žeber, plynulá toplinie, korektní pohyb pánevních končetin, hezký v pohybu, správně osvalené tělo, výborná kvalita srsti. 

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace