Canisterapie a já

Canisterapie a já

O canisterapii se zajímám velmi dlouho. Když jsem si pořídila Tyldu byla jsem překvapená její vřelým a hezkým vztahem ke všemu živému. O Jack Russel Teriérech je jinak známo, že jsou velice energičtí a moc se nemazlí. Tylda je úplně jiná a proto jsem její výchovu začala směrovat trošku jiným směrem. Druhého pejska jsem si už vybírala cíleně na canisterapii. Chtěla jsem malé až střední plemeno, u kterého je známý kladný vztah k lidem a hlavně k dětem. Našla jsem si super chovnou stanici (Dark Element )a požádala jsem chovatelku (Alenu Havlíčkovou), aby mi z vrhu osmi štěňátek vybrala to nejklidnější a nejmazlivější štěně. Pancha byla výbornou volbou, protože je absolutně skvělá a bezproblémová. Je kontaktní a nade vše miluje lidi a děti. Ne nadarmo se těmto psům říká v jejich domovině "Nanny dog" (pes chůva).

U psů, kteří mají před sebou canisterapeutickou "kariéru" je důležitá včasná socializace. Já jsem své fenky brala od malička mezi ostatní psy, vozila je dopravními prostředky a zvykala je na ruch velkoměsta. Také je stále úzkostlivě hlídám aby neměly žádnou špatnou zkušenost s jinými psy i lidmi. Mé fenky žijou v domnění, že celý svět je úžasný a všichni pejsci a lidé na této planetě jsou hodní a připravení se s nimi stále mazlit :)

Dlouho mi trvalo, než jsem našla kvalitní a důvěryhodnou organizaci, která školí canisterapeutické týmy. Nakonec jsem na doporučení mých kolegů našla Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík v Třeboni. Dne 31.5.2009 jsme s holkama úspěšně složila vstupní testy na ověření povahy. Poté jsme se staly dobrovolníky v nemocnici Motol, kde jsme docházely na oddělení LDN.

Ve dnech 19.-23.8.2009 jsem s Panchou i Tyldou absolvovala školení canisterapeutických týmů. Bylo to velmi náročné pro mě i pro mé feny. Na konci se psal test z teorie a holky musely projít závěrečným testováním. Vše dopadlo skvěle a feny uspěly ve všech modulových situacích na výbornou. Na základě těchto zkoušek jsme získali Osvědčení canisterapeutického týmu (Tylda a Pancha) a můžeme tedy praktikovat canisterapii profesionálně.

V létě 2012 složil úspěšně zkoušky i Amigo a nyní je také terapeutickým psem a plnohodnotným členem mého týmu :) Dělám s ním hlavně prevenci, jelikož je zatím puberťák a hodí se mezi akční a neposedné děti :)

Info o organizaci:
Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík vzniklo v lednu roku 2001 jako výcvikové canisterapeutické sdružení, které se zabývá výukou trenérů pro výcvik terapeutických psů , výcvikem canisterapeutických týmů a především praktikováním odborné canisterapie . Podnětem k založení sdružení se stala především potřeba zavedení profesionálně prováděné canisterapie v České Republice. Od roku 2008 je o.s. Hafík akreditovaným dobrovolnickým centrem a čerstvě od roku 2009 také členem klubu neziskových organizací ČR - informačního a vzdělávacího centra.
Více informací zde: www.canisterapie.org

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace